Yaşam Alanı Entegrasyonu

 

Kişinin yaşadığı mekan olan evi, sağlıklı yaşam tarzı oluşturmada en önemli faktörlerden biridir. Özellikle sağlıklı yaşamın bileşenlerinden biri olan sağlıklı beslenme için, mutfağın olmazsa olmazları vardır. Sadece mutfak değil, bizi dinlendiren alanlar da son derece önemlidir. Bu alanlarımızı, evimizde keşfetmeliyiz. Eğer yoksa da küçük dokunuşlarla bu alanlar yaratılabilir.

Yaşam Alanı Entegrasyonu, 2 aşamadan oluşmaktadır.  Birinci aşama, kişi ve yaşam alanı ile ilgili olarak yapılan analiz görüşmesidir. Bu görüşmeden 15 gün sonra; yaşam alanı entegrasyonu için yapılması gerekenler çıkarılıp, 2. aşama olarak kişiye özel bir yol haritası verilir. Bu yol haritasında, sağlıklı yaşam tarzı için yapılması gereken öncelikli değişimlerin, devam edilmesi gereken alışkanlıkların neler olabileceğini dair öneriler yer alır. Bu öneriler için kaynaklar gösterilir.

Bu çalışmanın neticesinde, kişi isterse tek başına yol haritasına göre yaşamaya başlar, isterse de Entegre Yaşam Programına katılarak yapmak istedikleri için koçluk hizmetinden faydalanır. 

 

Paylaş