Sağlıklı Yaşam Danışmanlığı

Danışmanlık süreci, kurum, birim ve birey bazında gerçekleştirilmektedir.

Kurum ve birim bazında, uygulam süreci başlatılmadan önce, Çalışma Alanı Entegrasyonu çalışması yapılması tercih edilir. Böylece mevcut durum ayrıntılı analiz edilir ve yol haritası oluşturulur. Danışmanlık ve uygulama süreci, her kuruma özgü olarak değişmekle beraber, tahmini süreç bilgisi ve detaylar, ÇAE raporunda belirlenir. Uygulama aşamasında, kurum ile beraber hareket etmek son derece önemlidir. Uygulamalar tamamlandıktan sonra, 6 ay da bir kontrol görüşmeleri yapılarak, raporlanır.

Sağlıklı Yaşam Danışmanlığı bireyler için, 6 ay boyunca birebir ve 12 çalışma olarak gerçekleştirilir. En önemli ön koşul, kişinin kendi iradesi ile bu programa katılmayı ve değişimi istemesidir. Her çalışma birebir koçluk şeklindedir. Kişiye özgü analiz çalışması ile başlar, her iki haftada bir yapılan görüşmelerde farklı yaklaşımlar ve öğretiler paylaşılır. İlgili konu çerçevesinde, kişi kendi cevaplarını arar ve kendine  koyduğu hedefleri gerçekleştirmeye çalışır. Yeni bilgiler ve yeni farkındalıklar kazanır. Arzu ettiği yaşam şeklini, bir süre sonra yaşam tarzı haline getirmesi hedeflenir.

12 çalışmanın başlıklarından bazıları,  farkındalıklı yeme, gıdalar ve ruh halleri, ayurveda, sezgiler ve sindirim, makrobiotik  v.b.

Paylaş